top of page

Eeterlike õlide vägi


Kas teadsid, et eeterlikud õlid pole pelgalt lõhnaained, mida kasutada vaid parfümeerias, kosmeetikas ja aroomteraapias lõhnameele puudutamiseks? Eeterlike õlide toime on palju võimsam ja imelise lõhna taga peitub veel tohutu mitmekülgselt tervendav vägi.


Eeterlik õli on taimede juurtes, vartes, lehtedes, õites, koores, viljades ja okastes olev taime essents, mis annab taimele iseloomuliku lõhna, kaitseb taime keskkonna kahjulike tegurite eest ning vajadusel tervendab taime vigastustest. Eeterlik õli saadakse pudelisse aurdeestilleerimise või külmpressi meetodil.


Meie esiemad kasutasid taimi ravimiseks ning andsid tarkust taimede tervendavate omaduste kohta edasi põlvest põlve. Paljud esiemade ravivõtted on senini teadjanaistel kasutuses, kuid meditsiini pealetungiga on loodusravi tarkused igapäevaelus järjest tahaplaanile jäänud. Aeg on taas teadvustada taimede väge ja võtta enda toetuseks appi esiemade tarkus ja looduse vägi.Taimede väge eeterlike õlide kujul saab väga edukalt kasutada igapäeva koduapteegina lihtsamate sümptomite korral nagu külmetusnähud, peavalu, kõhuvalu, lihase-liigese ja närvivalud, unehäired, nahakahjustused aga ka palju tõsisemate kehaliste väljakutsete toetuseks. Erinevate eeterlike õlide kasutegurite kohta meie füüsilisele kehale on mitmeid häid raamatuid ning palju infot ja kogemusi jagavad heaolunõustajad, kes teevad nii grupikoolitusi kui ka individuaalnõustamisi.


Lisaks saab eeterlike õlide väge edukalt kasutada emotsionaalseks toetuseks - eeterlikud õlid saavad rahustada ärevust, stressi ja ärritust, tõsta motivatsiooni ja energiataset, pakkuda lohutust kurbuses ja leinas, lasta lahti masendus, ebakindlus, tusatuju või südamevalu või suurendada rõõmu ja õnnehormoonide teket. Maandamiseks ja rahustamiseks kasutatakse enamasti puiduseid õlisid, nagu vetiver, viirukipuu või mürr. Rõõmu ja motivatsiooni tõstmiseks tsitruselisi, nagu metsik apelsin, greip või laim. Lillelisetel ja ürtide õlidel on ka väga sügavalt toetavad toimed meie emotsionaalseks tasakaalustamiseks. Näiteks geraanium ja roos on imelised südamevalu leevendajad, kardemon aga aitab allasurutud viha ja raevu vabastada, ingver jällegi annab motivatsiooni oma unistused teoks teha.

Kuna inimene on holistiline olend, siis meie

füüsiline keha on väga tihedalt seotud

meie emotsionaalse seisundiga ja vastupidi. Igal eeterlikul õlil on võime puudutada nii füüsilist kui emotsionaalset ja nii võivad ühe füüsilise sümptomi tervendamisel eeterliku õliga leevenduda ka emotsinaalsed teemad ning vastupidi. Näiteks võib kaneeli õliga külmetavaid jalgu õhtuti soojendades avastada, et kasvab sugutung. Või rosmariini õliga mälu funktsioone toetades võib juhtuda, et vererõhk läheb paremasse tasakaalu ja juuksed hakkavad hoogsamalt kasvama.


Viimasel ajal on üha rohkem teadvustatud ka vaimset heaolu ja enesearengut. Ka siin saavad teraapiate ja eneseanalüüsikursuste kõrvale toetuseks või alternatiiviks tulla eeterlikud õlid enda vägeva toimega. Taimed on nii targad, et nad oskavad tuua pinnale just need mustrid ja valukohad, mis on praegu paras aeg läbi näha ja tervendada, et jõuda oma enesearengu teekonnal uuele väekale tasemele. Eeterlikud õlid saavad toimida kui terapeudid, mis vaikselt lõhnahajutis auravad ning meie alateadvuses inventuuri teevad. Enesearengu valdkonnas võib kasutada ühte õli kindlal kitsamal eesmärgil või teha toetavaid segusid või võtta ette süvendatud teekondi, näiteks eneseväärtustamise, rahamustrite muutmise, küpse naiselikkuse äratamise või muu teema jaoks.


Teraapilise toime annab vaid puhas terapeutilise kraadiga eeterlik õli!

Nagu meie tänapäeva toidulaual on erineva kvaliteedi ja toiteväärtusega valikuid, nii on ka eeterlike õlide turul saadaval erineva kvaliteediga õlisid. Tänapäeva laborid suudavad osavalt järgi teha eeterliku õli lõhna vaid sünteetilistest komponentidest ja saavad nii eeterliku õli nime all müüa midagi, mil pole taime endaga midagi pistmist.


Kasvatajatelt ja destilleerijatelt eeterliku õli kokkuostjad soovivad saada võimalikult suurt kasumit, jättes tegemata kulukad testid, mis tõestavad, kas taimed on kasvatatud pestitsiite kasutades või on kuskil koguse suurendamiseks midagi lisatud, mis pole eeterlik õli.


Ainult oma loomulikus keskkonnas ja ilma taimekaitsemürkideta kasvanud taimed, mis on õigeaegselt korjatud ja parimal viisil destilleeritud, saavad oma essentsi ehk eeterliku õli luua selliselt, et sellel on vägev teraapiline toime nii taimele endale kui meile. Näiteks lavendli parim kasvukeskkond on soe kliima, kus on piisavalt päikest, õige temperatuur ja niiskustase. Lavendel tuleb korjata keskpäeval päikselise ilmaga, kuna lavendli eeterlik õli on tavaliselt taime juurtes, kuid päikselise ilmaga liigub see taime õitesse ja vartesse, et kaitsta taime päikesepõletuse eest. Puhas lavendli eeterlik õli kaitseb ka inimese nahka päikesepõletuse eest ja toetab väga hästi nahka põletuse tagajärjel.


Eeterlikud õlid on vägevad toetajad, kui oskad neid õigesti ja ohutult kasutada!

Eeterlikke õlisid saab kasutada kolmel viisil - sissehingamine, pealemäärimine ja sisse võtmine. Eriti nahale määrides ja sisse võttes on oluline jälgida, et kasutame vaid päriselt puhast eeterlikku õli, et me ei saaks kasu asemel kahju. Kuid ka sissehingamise puhul lähevad eeterliku õli osakesed läbi nina meie aju limbilisse süsteemi ja sealt üle kogu keha puudutades läbi vereringe korraks kõiki organeid.


Eeterlikke õlisid kasutades on hea teada ohte ja kasutusnippe. Näiteks tuliseid õlisid nagu oregano, kaneel või tüümian tasuks nahale määrida vaid baasõliga ja sisse võtta vaid kapslis. Ja näiteks tsitruselisi ei ole hea mõte enne päevitamist nahale kanda. Seetõttu on hea saada heaolunõustajalt või mõnest eeterlike õlide kasutajate grupist põhjalikku infot nende õlide kohta, mida on plaanis kasutada.


Esiemad said kasutada vaid neid taimi, mis kasvas nende kodukoha lähedal ning kuivatasid ise, tegid tõmmiseid või salve. Tänapäeval on lihtsam saada kätte ka teiste maailmajagude vägevate taimede toetust väiksema vaevaga - pudel eeterlikku õli on päris väike aga sisaldab kõige potentsemat osa taimest, mistõttu piisab toime saamiseks tihti vaid 1-2 tilgast korraga. Puhas ja kvaliteetne eeterlik õli tundub küll hinnaline aga temas olev vägi on kordades võimsam ja kokkuvõttes kulu väiksem.


Soeta oma eeterlike õlide koduapteegi komplekt siin: https://doterra.me/yu1t3a

Broneeri individuaalne heeaolunõustamine siin:

Järgmised kursusedd eeterlike õlide kasutamisest leiad siin:6 views

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page